تبلیغات
*بچه گنجشک* - مطالب آبان 1391
بلد هستی زبان قطره ها را به من در خواندن باران کمک کن
 
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : آدینه
تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1391
نظرات

پارسال  تو تکیه، پیرمردی رو دیدم، لباساش کهنه بود  و یه جوری که انگار حتی مال خودش نبوده ... لباساش واسه ش بزرگ بود.

یه گوشه ایستاده بود، هر هیأتی که می اومد تو تکیه، یه قدم می اومد جلو و انگار که خجالت بکشه تو صف جمعیت باشه، همون گوشه، سینه میزد، با هیأت زنجیر زنی با هیأت سینه زنی... تو حال خودش بود...

چند روزی که ما رفتیم تکیه، هر روز دیدمش. ..هیأت که تموم میشد، سرشو مینداخت پایین و راهی میشد...

یعنی امسالم می تونه بیاد هیأت؟!


مرتبط با:
برچسب‌ها: پیرمرد , هیأت ,
نویسنده : آدینه
تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1391
نظرات
   
 
18 سال از نمایش فیلم روز واقعه گذشت!
 
سکوت سینما در مواجهه با واقعه ی کربلا

قدس انلاین-قاانی- تعطیلی سینماها از عصر جمعه 3 آذر ماه تا عصر سه‌شنبه 8 آذر ماه این مساله را دوباره آشکار می سازد که سینمای ایران آنچنان که باید به این مناسبت مذهبی که جایگاهی تعیین‌کننده در اعتقادات ملت ما دارد نتوانسته بپردازد .

به گزارش قدس انلاین حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش از تعطیلی سینماها در ایام سوگواری امام حسین(ع) از عصر جمعه 3 آذر ماه تا عصر سه‌شنبه 8 آذر ماه خبر داد اتفاقی که هرساله در حال رخ دادن است وتلاشی برای رفع این خلا دیده نمی شود.

معلوم نیست سینما قرار است تا کی نسبت به واقعه کربلا سکوت کند وبا تعطیلی نسبت به ان واکنش نشان دهد سکوتی که شاید ارام ارام باعث سوء استفاده سینماگران غیر مسلمان قرار بگیرد انها از دریچه نگاه خود راوی این واقعه عظیم شوند که بی شک نتیجه وهدف چنین نگاهی معلوم و مشخص است همانطور که در دیگر رویدادها چنین مساله ای به اثبات رسیده است.

ساخت انگشت شمار فیلمها با موضوع واقعه کربلا این سوال را مطرح می سازد که چرا پروسه تولید و پخش فیلم های مذهبی در ایران طولانی مدت و ناامیدکننده است در حالیکه در دیگر ژانرها چند هفته ای نیز یک فیلم تمامی مراحل ساختش را طی می کند.


برچسب‌ها: سینما , کربل , روز واقعه ,